Strona główna

Z życia szkoły  - 2016/2017  -


     Kolejny lecz sentymentalny rok za nami. W uroczystości pełnej wspomnień brali  udział uczniowie klas 0 – VI Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Lecha Wałęsy w Stryszawie, rodzice,  nauczyciele i pracownicy szkoły. Na początku uroczystości głos należał do klas IV-VI, które żegnały wszystkich. Klasy nie zapomniały o kolegach wyrażając emocje w piosenkach oraz wręczając pamiątkowe zdjęcie. Potem  wyróżniono uczniów klas 0 – III, po nich nagrodzono uczniów klas IV i VI. Wyróżnienia, nagrody, dyplomy, podziękowania, listy gratulacyjne wręczała pani dyrektor M. Łaciak.   

    Stypendium wójta otrzymali: J.Kowaliczek za najlepsze wyniki  oraz B.Pietrusa, M.Surzyn, J.Kowaliczek za najlepsze wyniki sportowe. Po części oficjalnej  uczniowie udali się do swoich sal na ostatnie przedwakacyjne spotkania. Na forum klas otrzymali z rąk wychowawców świadectwa.


JAK NIE CZYTAM JAK CZYTAM   WIĘCEJ...


 

WYCIECZKA - MARCÓWKA

    Klasy O-III 7 czerwca odwiedziły Bacówkę u Harnasia w Marcówce.

      Dzień był pełen atrakcji. Baca opowiadał  o zbójnickim szlaku potem wyrabialiśmy tradycyjny oscypek oraz placuszki, które lądowały w prawdziwym piecu chlebowym. W trakcie pieczenia dzieci odkrywały  tajniki kuźni i pracy kowala. Potem krótka inscenizacja dzieci przebranych w stroje góralskie- opowieść o Babiej Górze. Na koniec nie zabrakło pieczonych kiełbasek.

Galeria ...


XXI ŚWIĘTO ZABAWKI LUDOWEJ

    

    Reprezentanci naszej szkoły  w przeglądzie grup artystycznych szkół podstawowych zajęli III miejsce.

 

 

Galeria ...


DZIEŃ DZIECKA

            Dzień rozpoczęliśmy uroczystym apelem i życzeniami:

"Pierwszy czerwca dzień radosny
kwitną kwiatki, słońce świeci...
W dniu tak pięknym i wspaniałym
życzymy Wam sercem całym
moc uśmiechu i radości
szczęścia, zdrowia, pomyślności."

Kolejnym punktem programu była prezentacja " Ulubionej książki", w której uczniowie prezentowali umiejętności aktorsko - recytatorskie .

     O 10.00 uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do Ogólnopolskiej Akcji Masowego Czytania - "Jak nie czytam, jak czytam".  W tym samym czasie uczniowie z całej Polski zebrali  się w swoich szkołach lub poza nimi, aby wspólnie czytać swoje ulubione książki. Przy organizacyjnej pomocy bibliotek stworzyli niespotykaną dotąd ogólnopolską akcję, ustanawiając rekord czytania w jednym momencie. Całość została dokumentowana.
    Potem przyszedł czas na pokazy umiejętności. Klasa V i VI została nagrodzona gromkimi brawami za układy gimnastyczno-akrobatyczne.

    Emocji nie brakowało podczas rozgrywek o Puchar Dyrektora Szkoły w mini piłce siatkowej i nożnej. Na zakończenie  pani dyrektor wręczała puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez rodziców.

    Galeria ...

Galeria ...


DZIEŃ MAMY

 " Dziś jest święto Mamy,
która tak kochamy.
Drżą kropelki rannej rosy.
Motyl skrzydła złoci słońcem,
a w zielonym lesie tańczy stokrotka z kaczeńcem.

Bo dziś jest święto Mamy, którą tak kochamy."

Galeria ...

BEZPIECZNE DZIECKO

 

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w  finale gminnego konkursu plastycznego ,,Bezpieczne dziecko".


MINI PIŁKA NOŻNA

       I miejsce SP Lachowice

       II miejsce SP3 w  Stryszawie

       III miejsce SP nr2 w Stryszawie   

 

 

 

 

 


 

SZKOŁA MUZYCZNA  W SZKOLE

 


APEL Z OKAZJI  UCHWALENIA KONSTYTUCJI  3 MAJA

     3 maja nasza szkolę odwiedzili niezwykli goście- dziennikarze Telewizji Polskiej a wraz z nimi król Stanisław August Poniatowski, hetman Potocki, a nawet... Robrspierre i caryca Katarzyna...

    A wszystko to za sprawa uczniów klasy 4, którzy wcielając sie w role, w/w, przygotowali niezwykłe przedstawienie. Chcieli uczcić święto Konstytucji Trzeciego Maja. Zabawnie przygotowana inscenizacja dostarczyła  sporo rzetelnej historycznej wiedzy.

    


PRZEGLĄD PIOSENKI EKOLOGICZNEJ

II miejsce zespołu muzycznego  w Przeglądzie Piosenki Ekologicznej.

 


WARSZTATY  REGIONALNE EKOLOGICZNO-

ARTYSTYCZNE Z SIANA

W naszej szkole warsztaty artystyczno – ekologiczne z wykorzystaniem siana. Podczas  warsztatów uczniowie sami lub z niewielką pomocą wykonywali serca, ptaki, zające, koty i wiewiórki. Wszyscy zaciekawieni instruktarzem tworzyli ekologiczne dzieła z siana.

 

  Galeria ...


OZDOBY WIELKANOCNE Z JAJ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 


LUBIMY CZYTAĆ - " I TY MOŻESZ ZOSTAĆ AUTOREM KSIĄŻKI"


II miejsce w Gminnym Ogólnopolskim Turnieju BRD

 

 

 

 


ŚWIĘTO WIOSNY

        W tym roku w naszej szkole Święto Wiosny przygotowane tradycyjnie przez członków Samorządu Uczniowskiego przebiegało w atmosferze zabawy, zdrowej rywalizacji i entuzjazmu.   W tym dniu uczniowie przygotowywali: kolorowy plakat pt. " Dlaczego lubię wiosnę", piosenkę wiosenną i pokaz mody  w czterech porach roku. Następnie przedstawiciele klas rywalizowali konkursach wiedzowych i sportowych. Wszyscy uczestnicy otrzymali brawa i nagrody.

 Galeria...


SZKOLNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO 

        Na uroczystym apelu dyrektor szkoły wręczyła zwycięzcom medale, dyplomy i nagrody. Dziękujemy sponsorom-rodzicom za nagrody.

           Wyniki...  

           Galeria...

 

 


KONCERTOWY  DUET

Muzycy z Bielska muzykowali na niezwykłych instrumentach przybliżając melodie  z Meksyku oraz krajów śródziemnomorskich. Widownia aktywnie wspierała  artystów swoistym chórem oraz oklaskami.

 

 

Galeria...


PIERWSZA POMOC

    Uczniowie klasy II na zajęciach o tematyce DBAJMY O ZDROWIE poznali zasady prowadzenia rozmowy telefonicznej podczas udzielania pierwszej pomocy, przypomnieli sobie numery alarmowe, nauczyli się zakładać proste opatrunki, wykonywać masaż serca i sztuczne oddychanie oraz układać poszkodowanego w pozycji bezpiecznej.

 

 

Galeria...

 


 ,,MISJA SPECJALNA"-  Gimnazjum w Stryszawie

    W  dniu walentynek uczniowie naszej szkoły z klas IV- VI obejrzeli przedstawienie profilaktyczne" Misja specjalna" przygotowane przez uczniów stryszawskiego gimnazjum.

    Historia opowiadała o tym, co dzieje sie z ludźmi, którzy ulegają uzależnieniom. Ta ciekawa lekcja będzie ważna przestrogą dla każdego młodego człowieka

 


SPOTKANIE POKOLEŃ Z TRÓJKĄ 

22 stycznia 2017roku  w Sali OSP, w Stryszawie dzień był pełen wrażeń. Spotkanie rozpoczęła Pani dyrektor witając serdecznie przybyłych gości.   Potem scena należała już do naszych podopiecznych. Uczniowie wystawiali  przedstawienie pt. " Zima". Nie brakowało życzeń, upominków dla dziadków i babć.  Rodzice serwowali słodki poczęstunek a nasi goście wsłuchiwali się w koncert kolędników.

 

 

 

Pozostały tylko wspomnienia i fotografie. Galeria

 


FERIE ZIMOWE   Więcej...


SPORTOWE SUKCESY  Więcej ...


ZIMOWE  HARCE

Hu! Hu! Ha! Nasza zima zła!
Mroźnym śniegiem w oczy prószy,
A my jej się nie boimy,
Dalej śnieżkiem w plecy zimy,
Niech pamiątkę ma!

Tak klasa II i nie tylko korzysta z uroków zimy!

Galeria...


MISTRZOWIE KODOWANIA

     W ramach IV edycji Mistrzów Kodowania Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego uczniowie naszej szkoły  uczyli się programowania w intuicyjnym języku Scratch, Baltie, budowali roboty solarne, tworzyli stronę internetową szkoły.

 

 

     

 

 

 

 

 

    Uczniowie klas IV-VI w ramach godziny kodowania z Anną i Elzą, Minecraft oraz Star Wars- Be Be przez zabawę programowali "rysując na lodzie, zbierając złom, kierując  budowlami".  Pracowali z  platformą code.org.pl  - uzyskali certyfikaty. Programowanie sprawiło im wiele radości, uczyło logicznego myślenia, rozwijało wyobraźnię.


 Kodujcie z nami za rok.

Projekt realizowany przez Samsung Electronics Polska we współpracy z Partnerami: Centrum Cyfrowym  Projekt: Polska, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Fundacją CoderDojo, Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Stowarzyszeniem „Rodzice w Edukacji” przy wsparciu grupy SuperBelfrzy RP.


 

WIGILIA SZKOLNA

" Zrodzony na sianie, w półmroku stajenki,

śpi w ramionach Marii Jezus malusieńki.

Świętą noc, złocista gwiazda opromienia.

 Gromadzą się wokół przyjazne stworzenia.

 

Lulajże Jezuniu snem cichym, szczęśliwym.

Obdarz nas radością i szczęściem prawdziwym... " .

Ten dzień był wyjątkowy wspólne kolędowanie, opłatek i życzenia.

 

 


 

 


KLOCKOLAND

    W grudniu uczniowie naszej szkoły odwiedzili rodzinne centrum nauki i zabawy KLOCKOLAND w Krakowie. Dzieci korzystały z zabawy w różnych strefach: interaktywnej, budowania, kreatywnej zabawy i warsztatowej. Duża frajda dla fanów klocków LEGO!

 

 Galeria...


 

MIKOŁAJKI

 Tradycją naszej szkoły są szkolne  "Mikołajki". W tym roku Mikołaj podróżował zaczarowanymi siedmiomilowymi butami wraz z dwoma elfami.

 Dzieci już wcześniej na szkolnych gazetkach umieszczały listy z ich marzeniami kierowane do biura skrzatów-elfów Mikołaja. Podczas wizyty staruszka z siwą brodą dzieci miały dużo, dużo radości.   Prezenty ach te prezenty...

Galeria...


 


 ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

              Na uroczystym apelu klasa V wierszem    i piosenką przypomniała nam  drogę do tego pamiętnego dnia 11 listopada 1918 roku  -niepodległości.  Sejm RP w 1937 r. uznał, że Święto Niepodległości obchodzone będzie 11 listopada „jako rocznica odzyskania przez naród polski niepodległego bytu państwowego i jako dzień po wsze czasy związany z wielkim imieniem Józefa Piłsudskiego, zwycięskiego wodza narodu w walkach o wolność ojczyzny”

Tym co polegli nich Bóg da niebo.
Dla Boga, Ojczyzny, języka ojczystego,
zawsze miejmy dużo szacunku i miłości.

To nasz dzień historii Dzień Niepodległości
.              Galeria...


ŚNIADANIE DAJE MOC

     Po raz pierwszy nasza szkoła wzięła udział w programie edukacyjnym ŚNIADANIE DAJE MOC. Nauczyciele na swoich zajęciach zapoznali uczniów z zasadami zdrowego odżywiania oraz kulturalnego spożywania posiłków. Podkreślali ważną rolę śniadania wśród posiłków dnia oraz jego wpływ na zdrowie i rozwój młodego organizmu. 8 listopada - w dzień ogólnopolskiego święta śniadania uczniowie klas 0 - III wspólnie przygotowali i zjedli smaczne i zdrowe śniadanie - owocowe koktajle, zdrowe kanapki, koreczki oraz sałatkę owocową.

Galeria...


WYSTAWA MALARSKA MIKOŁAJA KASTELIKA

    Jesienią klasy II i V odwiedziły galerię Gminnego Ośrodka Kultury w Stryszawie. Oglądaliśmy wystawę prac malarstwa Mikołaja Kastelika, który współpracuje z wydawnictwem AMUN ( Artystami Malującymi Ustami i Nogami). Ulubionymi tematami artysty są krajobrazy, zwierzęta i postaci świętych. Wszystkie prace wykonuje ustami.

Galeria...

 

 


DZIAŁAJ LOKALNIE   Więcej...


ŚLUBOWANIE KLASY I

 

        W sali nr 9 zgromadzili się uczniowie klasy pierwszej wraz ze swoją wychowawczynią i rodzicami. Wszyscy pierwszoklasiści wystąpili w części artystycznej.   Pani Dyrektor oraz Przewodniczący Szkoły Jakub Kowaliczek  za sprawą olbrzymiego ołówka przyjęli dzieci do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 im. Lecha Wałęsy w Stryszawie.  Były pamiątki, poczęstunek i  upominki.   Więcej i foto w galerii.

 


LEKCJA FIZYKI

Ciekawie, interesująco  zaprezentował eksperymenty fizyczne nauczyciel pasjonat.

Dużo doświadczeń, przykładów. Uczniowie mogli dotknąć, zrobić, zaobserwować.

 

Galeria...

 

 


DZIEŃ RESUSCYTACJI

 

         17 października 2016r w samo południe odbyła się wspólna lekcja RKO  na fantomach w ramach  Programu Edukacyjnego "Ratujemy i Uczymy Ratować" pod patronatem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Jerzego Owsiaka.   Lekcję WOŚP chce zakwalifikować do rekordów Giunessa.

Brawo uratowaliśmy 28 osoby!

    Ponad 85 000 osób wzięło udział w jednoczesnej próbie udzielania pierwszej pomocy. W akcję zaangażowało się 868 instytucji z całej Polski. Wszystko wskazuje na to, że udało nam się pobić Rekord Guinnessa, ale żeby móc to potwierdzić wciąż potrzebujemy Waszej pomocy i dokonania kilku formalności. 

  Galeria...


DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

 

 Raz do roku  wielkie święto,  Święto Naszych nauczycieli.  Były życzenia, kwiaty, podziękowania.  

        Święto Edukacji Narodowej, obchodzone co roku przez 650 tysięcy nauczycieli, pedagogów i wychowawców. Dzień ustanowiony został w 1972 roku – data 14 października upamiętnia powstanie Komisji Edukacji Narodowej w 1773 roku. Jest powszechnie obchodzony we wszystkich instytucjach związanych z oświatą. W dowód wdzięczności za trud włożony w nauczanie pedagodzy obdarowywani są kwiatami i drobnymi upominkami.

    Święto nauczycieli obchodzone jest w większości państw na świecie, w różne dni.

Galeria... 

LENKA CHOLEWA W SZKOLE

- niespodziewane odwiedziny dzielnej dziewczynki.

Zbieramy zakrętki dla Lenki.

 

 turniej pierwszej pomocy

V miejsce w Międzyszkolnym Turnieju Pierwszej Pomocy

 

Więcej...     

 

 


7 września 2016 roku uczniowie klas 0 - III odwiedzili siedzibę Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej i wzięli udział w rządowym programie bezpieczeństwa OGNIK.

Dzieci  poznały przyczyny powstawania pożarów, w praktyczny sposób przećwiczyły ewakuację z zadymionego pomieszczenia, a także z bliska zobaczyły wozy bojowe służące do gaszenia pożarów oraz do niesienia pomocy poszkodowanym w wypadkach drogowych.

Galeria...


ROWEREM  PRZEZ  ŚWIAT

Janusz River przygodę  rozpoczął we Włoszech. Odwiedził i opowiadał o niezwykłych przygodach towarzyszących mu w podróży po całym świecie.

Galeria...

 


ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017
            Na uroczystym apelu Pani dyrektor przywitała wszystkich podała najistotniejsze informacje organizacyjne. Nowy rok szkolny   rozpoczęty a priorytetami polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2016/2017 są:

  1. Upowszechnianie czytelnictwa, rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży.

  2.  Rozwijanie kompetencji informatycznych dzieci i młodzieży w szkołach i placówkach.

  3. Kształtowanie postaw. Wychowanie do wartości.

  4. Podniesienie jakości kształcenia zawodowego w szkołach ponadgimnazjalnych poprzez angażowanie pracodawców w proces dostosowania kształcenia zawodowego do potrzeb rynku pracy.

                  Dyrekcja i Grono Pedagogiczne naszej szkoły życzy wszystkim uczniom, a szczególnie tym, którzy w naszej szkole rozpoczynają naukę by zdobywanie wiedzy było wspaniałą przygodą.


do góry

Zespół Szkoły i Schroniska Młodzieżowego w Stryszawie. Desing by O. Surzyn. Aktualizacja koło komputerowe, opiekun E.Trzop