Strona główna

Z życia szkoły  - 2017/2018  -


 ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

10 listopada 2017r.  w przeddzień rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę klasa II b pod opieką wychowawczyni mgr Małgorzaty Kłapyty zaprezentowała uczniom naszej szkoły program poetycko-teatralno-muzyczny. W apelu wykorzystano fragmenty „Reduty Ordona” Adama Mickiewicza, „Gawędy o miłości do ziemi Ojczystej” Wisławy Szymborskiej oraz wiersze Staffa, Słonimskiego i Żuławskiego.

Na zakończenie pani mgr Dorota Bury zaprosiła wszystkich do wspólnego śpiewania patriotycznych piosenek.

    


Uczyć i wychowywać nam młode pokolenie trzeba
By zawsze była wolna Polska i nie brakowało chleba.
Polskie krzyże choć rozrzucone po świecie
Przykrywają dziś jesienne mogiły liście
Na szacunek i honor na wieki sobie Polscy żołnierze zasłużyliście.

 Galeria...


MISTRZOWIE KODOWANIA

     W ramach V edycji Mistrzów Kodowania Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego uczniowie naszej szkoły pod opieką E.Trzop  uczą się programowania w intuicyjnym języku Scratch, Baltie, budują roboty. Zorganizowali Tydzień Kodowania w szkole oraz  dzień kreatywnej inspiracji The doth- wszystko zaczyna sie od kropki nawiązując do Światowego Dnia Kropki. Projektując kropkę kodowali tworząc tym samym grę z konkretną instrukcją działania.

  

 

 

 

 

 

 

    Uczniowie klas IV  w ramach dodatkowych zajęć oraz zajęć unijnych rozwijają umiejętności matematyczne kodując  z Anną i Elzą, Minecraft oraz Star Wars- Be Be przez zabawę programują "rysując na lodzie, zbierając złom, projektując  budowle".  Pracują na  platformie code.org.pl  - uzyskując imienne certyfikaty. Programowanie sprawia im wiele radości, uczy logicznego myślenia, rozwija kreatywność i wyobraźnię.

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

Kodujcie z nami.

Projekt realizowany przez Samsung Electronics Polska we współpracy z Partnerami: Centrum Cyfrowym  Projekt: Polska, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Fundacją CoderDojo, Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Stowarzyszeniem „Rodzice w Edukacji” przy wsparciu grupy SuperBelfrzy RP.


Spotkanie z  Polakami  miasta Ułan-Ude „Nadzieja”  – Republika Buriacji (Syberia)

W październiku w Gimnazjum nr1 w Stryszawie przebywali goście z Narodowo-Kulturowej Autonomii Polaków miasta Ułan-Ude „Nadzieja”  – Republika Buriacji (Syberia).

   Spotkali się z dziećmi i nauczycielami naszej szkoły. Przybyli do nas znad jeziora Bajkał. Pokazali wszystkim jak żyją na co dzień. Zaprezentowali również swoje  stroje i tańce regionalne. 

Szczegóły znajdziecie w galerii

 


ŚLUBOWANIE KLAS I

 

          W poniedziałek uczniowie klas pierwszych zostali włączeni w poczet braci uczniowskiej. Świadkami tego wydarzenia byli dyrekcja szkoły, rodzice, uczniowie klas czwartych. Pierwszaki wykazali się znajomością symboli narodowych i obowiązków szkolnych. Każdy z nich otrzymał pamiątkowy dyplom, legitymację szkolną oraz upominki od klasy Ia, IVa, IVb.    Wszystkim pierwszakom życzymy bardzo dobrych wyników w nauce i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy.

Więcej  w galerii.


DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

 

 

Klasa IV b z wychowawcą mgr Natalią Winiarską-Boike przygotowała tegoroczny apel z okazji święta szkoły. Uczniowie recytowali, grali na wielu instrumentach, śpiewali i składali życzenia pracownikom szkoły oraz zaproszonym nauczycielom będącym na emeryturze.


 

turniej pierwszej pomocy

I miejsce w Międzyszkolnym Turnieju Pierwszej Pomocy  gimnazjum

V miejsce w Międzyszkolnym Turnieju Pierwszej Pomocy  szkoła podstawowa

 

 


ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO
           

Koniec wakacji... Nowy Rok Szkolny rozpoczęty!

Uczniowie pożegnali się z błogim, wakacyjnym lenistwem i wrócili do szkoły. Nowy rok szkolny 2017/ 2018 rozpoczęliśmy uroczystą Mszą św, której przewodniczył ks. Aleksander Salamon.

Dalsze uroczystości odbyły się na świetlicy. Wszystkich zebranych powitała  Pani Dyrektor.

 

Po omówieniu spraw organizacyjnych, Pani Dyrektor, wszystkim uczącym się i nauczającym, życzyła samych sukcesów w nowym roku szkolnym 2017/2018!

 

Zespół Szkoły i Schroniska Młodzieżowego w Stryszawie. Desing by O. Surzyn. Aktualizacja  E.Trzop