Nasz patron

LECH WAŁĘSA urodził się 29 września 1943 roku w Popowie, Ziemi Dobrzyńskiej w rodzinie drobnego rolnika. Wielki działacz związkowy, polityk, z zawodu elektryk, lider Solidarności, laureat Pokojowej Nagrody Nobla w roku 1983 i Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej w latach 1990-1995.

Uchwałą Rady Gminy w Stryszawie Nr XVII/133/96 z dnia 26 października 1996 roku w sprawie nadania im. Lecha Wałęsy Szkole Podstawowej Nr 3 w Stryszawie.

22 września 1998 roku swoją obecnością zaszczycił nas Lech Wałęsa.

Spotkanie to było wzniosłe i na długo zapisało się w pamięci tutejszych mieszkańców. Naszego gościa przywitały władze Gminy w Stryszawie, nauczyciele, rodzice, uczniowie oraz ludowa kapela. Po wygłoszonym przemówieniu i występie uczniów, nastąpiło pożegnanie honorowego męża stanu Lecha Wałęsy, który został obdarowany pamiątkowym obrazem przedstawiającym nową Szkołę Podstawową Nr 3 im. Lecha Wałęsy w Stryszawie.